• 07 marzec 2020
  • 6944

VIII Międzynarodowa Senioriada Sportowa - Bartoszyce 2020 „Aktywne jest życie SENIORA”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w VIII Międzynarodowej Senioriadzie Sportowej - Bartoszyce 2020 „Aktywne jest życie SENIORA”. Impreza odbędzie się 23 maja 2020 r. 

VIII Międzynarodowa Senioriada Sportowa - Bartoszyce 2020 „Aktywne jest życie SENIORA”

Organizator.
- Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji

Partnerzy
- Urząd Miasta Bartoszyce
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach
- Dzienny Dom „ Senior- Wigor” w Bartoszycach
- Bartoszycki Uniwersytet Trzeciego Wieku
- Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bartoszycach

 Termin i miejsce
Start : 23 maja 2020 /sobota/ - godz. 11.00. Hala Sportowa przy ul. Limanowskiego.

Cel Senioriady
- Popularyzacja aktywnej formy wypoczynku dla osób dojrzałych.
- Stworzenie sportowej atmosfery i integracji wśród kobiet 50+ i mężczyzn 55+
- Wspomaganie zdrowia poprzez wysiłek fizyczny i relaks.
- Zagospodarowanie czasu wolnego oraz pogłębienie wiedzy o zdrowym stylu życia.

Warunki uczestnictwa.
- Senioriada jest przeznaczona dla kobiet 50+ i mężczyzn 55+, nie aktywnych zawodowo
- reprezentacja składa się z 10 osób
- każdy podmiot może zgłosić dowolną ilość zespołów

Zgłoszenia do Senioriady.
1. Zgłoszenie drużyny powinno zawierać:
- nazwę drużyny,
- imienną listę zawodników reprezentujących drużynę (10 osób ) wraz z zaznaczeniem osoby kontaktowej kapitan/kierownik drużyny ( druki u organizatora ).
2. Drużyny należy zgłaszać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 kwietnia 2020 do godz. 16:00 w Bartoszyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji ul. Jagiellończyka 1/2.
Tel. 793 798 401, e-mail; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Konkurencje

- „Slalom między pachołkami ze strzałem na bramkę” - zawodnik pokonuje slalom bez piłki z 4 pachołków i oddaje jeden strzał na bramkę. Piłki ustawione będą 4 m przed bramką .Następnie wraca do mety . Podwójna punktacja /trafione piłki do bramki + czas/- zespół 10 osobowy.
- „Przenoszenie klocków” – zadaniem zespołu jest za pomocą dźwigni umieszczonej na linkach przenieść największą ilość klocków umieszczonych w kole do drugiego koła. Zespół ma 3 min na przeniesienie największej ilości klocków – zespół 10 osobowy.
- „Strzały do bramki kijem hokejowym” – zawodnik pokonuje slalom, następnie dobiega do linii, gdzie ustawione są piłeczki plastikowe – oddaje 1 strzał do bramki kijem hokejowym. Następnie wraca do mety. (podwójna punktacja: ilość zdobytych bramek + czas) – zespół 10 osobowy.
- „Płachta tęczowa” - na sygnał sędziego na płachtę wrzuconych jest 20 piłeczek. Wygrywa zespół któremu najwięcej piłeczek przeleci przez otwór. Wypadnięcie piłeczki po za płachtę wliczane jest jako piłeczka stracona /czas 2 minuty/– zespół 10 osobowy
- „Kelner w akcji” – na sygnał prowadzącego zawodnik trzymając w ręku tacę z 3 woreczkami biegnie do 3 klocków, ustawionych w odstępach 2 m i zostawia na każdym po jednym woreczku. Następnie mija pachołek. Biegnąc do mety, zbiera woreczki z klocków do tacy. W tej konkurencji liczy się dokładność wykonania zadania - woreczki muszą znajdować się na klockach (na czas) – zespół 10 osobowy.

Nagrody

Każdy uczestnik otrzymuje medal pamiątkowy oraz puchary dla zespołów. Specjalny Puchar dla zespołu za najlepszą autoprezentację.

Postanowienie końcowe
Organizator BOSiR nie ponosi odpowiedzialności prawnej i cywilnej w zakresie poniesionych szkód na zdrowiu i mieniu biorących udział w zawodach. Osoby biorące udział w zawodach powinny poddać się wcześniej we własnym zakresie badaniom lekarskim stwierdzającym ich dobry stan zdrowia, umożliwiający udział w Senioriadzie.

 Program Senioriady:

Godz. 11.00 – oficjalne otwarcie Senioriady
– wspólna rozgrzewka
– I konkurencja
– występ zespołu
– II konkurencja
– występ zespołu
– III konkurencja
– występ zespołu
– IV konkurencja
– występ zespołu
– V konkurencja
– wręczenie nagród oraz oficjalne zakończenie Senioriady
– poczęstunek w MOPS Bartoszyce /10 zł od osoby /

W trakcie Senioriady przewidzianych jest wiele atrakcji, jak występy artystyczne poszczególnych ekip. Warunkiem autoprezentacji jest wcześniejsze zgłoszenie do Organizatora. Autoprezentacja do 7 minut.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339