Z papierkami przypominającymi banknoty usiłowała wjechać do Polski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali Rosjankę, która w trakcie kontroli granicznej okazała papierki przypominające banknoty.

Myślała, że w ten sposób bez problemu wjedzie do Polski. Wczoraj do odprawy granicznej jako pasażerka samochodu osobowego stawiła się 35-letnia mieszkanka obwodu kaliningradzkiego. Poproszona przez funkcjonariuszy SG o okazanie wymaganych środków płatniczych, wyjęła kartki papieru przypominające banknoty. Funkcjonariusze SG zatrzymali Rosjankę, która usiłowała postępem wjechać do Polski. Kontrolerzy zabezpieczyli 11 papierków imitujących banknoty o nominale 1 000 rubli oraz jeden o nominale 5 000 rubli. Podróżna usłyszała zarzut usiłowania przekroczenia granicy wbrew przepisom, do czego się przyznała i otrzymała karę grzywny 2 tys. zł. Ponadto Rosjankę obciążono kosztami oraz opłatą sądową.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339